Uczennice z ,,Koła Przyjaciół Biblioteki” u przedszkolaków

Przedszkolaki z Przedszkola nr 1 wzięły udział w szkolnym wydarzeniu czytelniczym.
Uczennice z ,,Koła Przyjaciół Biblioteki”- Basia Szczęch i Maja Kołodziej przedstawiły teatrzyk Kamishibai z opowieścią pt. „Szukając Marudka” Kumiko Yamamoto. Dzięki tej wzruszającej historii dzieci dowiedziały się jak ważna może być przyjaźń między człowiekiem a zwierzęciem. Na przykładzie książki poznały czym jest złość, smutek i radość.
Przedszkolaki z uwagą wsłuchiwały się w historię zagubionego czworonoga. Barwne ilustracje rozbudziły ich wyobraźnię. Chętnie uczestniczyły w rozmowie o prezentowanym teatrzyku.
Po wysłuchaniu bajki, dzieci rysowały fragment opowiadania, który im się najbardziej spodobał, a nasze uczennice chętnie im pomagały.