Szkoła Podstawowa nr 14 jest kameralną placówką z tradycjami, w której każde dziecko ma możliwość rozwoju. Od niespełna 30 lat organizujemy dla uczniów Rajdy Szkół Samorządowych Chorzowa, z metą na różnych szczytach Beskidu. Od wielu lat przeprowadzamy liczne konkursy edukacyjne dla Chorzowa i miast ościennych. Tradycją szkoły są wigilie dla samotnych mieszkańców osiedla.

Szkoła kieruje ofertę edukacyjną zarówno dla uczniów w klasach ogólnodostępnych jak i specjalnych. Rozwijamy umiejętności i zdolności uczniów, dbając aby klimat oparty był na powszechnej życzliwości i szerokim rozumieniu potrzeb dziecka.

Posiadamy dobrze wyszkoloną kadrę pedagogiczną oraz nowocześnie wyposażone sale lekcyjne w tablice interaktywne oraz ekrany dotykowe, salę komputerową, zaplecze sportowe (sala gimnastyczna, boisko sportowe), świetlicę szkolną i stołówkę, salki terapeutyczne (Integracji Sensorycznej, logopedyczna, rewalidacyjna oraz terapii behawioralnej) oraz salę zabaw LEGO i kącik odpoczynku. Bogato wyposażona biblioteka oferuje uczniom szeroki księgozbiór.

Dużą wagę przywiązujemy do bezpieczeństwa i profilaktyki zdrowotnej oraz działań wolontariackich. Bardzo chętnie współpracujemy z RODZICAMI, ważne są dla nas opinie naszych uczniów, a także społeczności lokalnej, dla której organizujemy festyny środowiskowe.