Narodowe Święto Niepodległości

Dnia 9 listopada w Naszej szkole odbyły się uroczystości z okazji Święta Niepodległości.
W tym roku, jak i w latach ubiegłych, przybrały one radosną formę happeningu patriotycznego, realizując tym samym pierwszy etap programu obchodów Święta Niepodległości, opracowanego przez p. Barbarę Binioszek.

Szkolna sala gimnastyczna została udekorowana biało-czerwonymi flagami, a na uczniów czekały liczne gry i zabawy. Aby umożliwić uczniom lepsze poznanie Ojczyzny, przygotowana została również wystawa historyczna. Uczniowie przystępowali do rozwiązywania licznych quizów, rebusów, sprawdzających wiadomości dotyczących Mikołaja Kopernika i Jana Matejki, którzy zostali patronami roku 2023., układania specjalnie na tę okazję przygotowanych puzzli i rozsypanek wyrazowych. Wszystkie gry i zabawy dostosowane zostały do wieku ich uczestników, dlatego na sali gimnastycznej powstały liczne stanowiska z aktywnościami.

W szkole w tym dniu było radośnie i przede wszystkim biało- czerwono, a wszystkie przygotowane dla dzieci atrakcje cieszyły się dużym zainteresowaniem. Właśnie ta inna niż zwykle formuła obchodów Święta Niepodległości w Naszej szkole pozwoliła by słowa „patriotyzm” i „Ojczyzna”, stały się uczniom zdecydowanie bliższe.