Ślubowanie przyszłych czytelników

Ślubowanie przyszłych czytelników z klasy 1 b odbyło się 17 października i było dla nich ogromnym przeżyciem.
A wszystko zaczęło się od pogadanki nauczyciela biblioteki, z której dzieci dowiedziały się dlaczego warto czytać książki i jak je szanować.
Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki.
Po takim wprowadzeniu, skupione i poważne uroczyście przyrzekły, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Ponadto każdy uczeń z klasy pierwszej otrzymał na powitanie książkę pt. ,,Pierwsze abecadło” oraz zakładkę do książki wykonaną przez uczennice z klasy 3b.
Uczniowie obejrzeli teatrzyk Kamishibai -,,Legenda o Skarbniku,, , przedstawiony przez starsze koleżanki Maję Kołodziej i Basię Szczęch z klasy 6b.
Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym uczniom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.