Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby pracujące z uczniami z autyzmem, rodziców dzieci autystycznych, wszystkich zainteresowanych na miejską konferencję zorganizowaną z funduszy Budżetu Obywatelskiego.
W czasie konferencji proponujemy 2 wykłady, a następnie po przerwie kawowej, każdy uczestnik wybiera 1 warsztat. Prosimy o ponumerowanie warsztatów na karcie zgłoszenia według chęci uczestnictwa w
nich.
Zapisy na konferencję trwają do 27 marca 2024 r.
Serdecznie zapraszamy.

Program konferencji:

12.30- rejestracja uczestników
13.00-13.15- powitanie
13.15- 14.15- dr Krystyna Pomorska: Zachowania problemowe jako objawy trudności w spektrum autyzmu- od diagnozy problemu do jego rozwiązania.
14.15-15.30- prof. dr habilitowany Magdalena Szpunar: Cyfrowy autyzm.
15.30- 16.00- przerwa kawowa
16.00-18.00 warsztaty ( do wyboru- 1 warsztat):

1. Tomasz Kuta: Trening Umiejętności Społecznych.
  2. Magdalena Adler: Bliżej potrzeb, bliżej siebie- o regulacji uczuć.
  3. Izabela Klarenbach: Mały Wiercipięta- jak sobie radzić z nadpobudliwym dzieckiem. (zalecane wygodne ubranie)
  4. Joanna Jańczyk, Agnieszka Topór: „Tylko bez żartów!” Humor i kreatywność w usprawnianiu funkcji społecznych osób ze spectrum autyzmu.
  5. Małgorzata Jonczy- Adamska, Beata Włodarczyk-Skórzak: Trudne zachowanie jako komunikat o niezaspokojonych potrzebach – nowe podejście do neuroróżnorodności.

Punkt informacji dla rodziców: Małgorzata Kolisko- Nagły- Fundacja Spectrum Liberi

Karta zgłoszenia – pobierz