Muzeum Hutnictwa w Chorzowie

15 czerwca w ramach Dnia Regionalizmu uczniowie wszystkich klas starszych i kilkoro uczniów z klas młodszych wybrali się do nowego chorzowskiego muzeum- Muzeum Hutnictwa. Muzeum znajduje się na terenie dawnej Huty Kościuszko, jednak okazało się, że, choć cała huta nie istnieje, ale część budynków na jej terenie spełnia nadal funkcje zakładu przemysłowego.
Na początku wszyscy zobaczyli film o historii huty, a potem oglądali wystawy z nią związane. Dowiedzieli się m. in. jak wiele przedmiotów codziennego użytku jest wyprodukowanych ze stali. Można też było przymierzyć strój roboczy hutnika, który okazał się bardzo ciężki- musi on przecież chronić
przed wysokimi temperaturami.
Uczniowie wzięli udział w quizach, zabawach. Młodsi zaprojektowali strażnika huty, starsi- tworzyli z siebie hutnicze stwory.
Uczniowie wielu rzeczy się nauczyli, jednocześnie dobrze się bawiąc.

Zapraszamy na fotorelację: