Czternastka w Chęcinach.

14 czerwca chętni uczniowie z klas 4-8 w ramach programu MEiN „Poznaj Polskę ” wybrali się do Zamku Królewskiego w Chęcinach. Po krótkim spacerze uczniowie zdobyli górę, na której wznosi się zamek i mogli zobaczyć jak wyglądało życie na średniowiecznym zamku. Mogli założyć hełmy rycerskie, zapoznać się z tarczami rodów szlacheckich, zdobyć wieże wchodząc po stromych schodkach, pokręcić starodawnym kolor fortuny. Oczywiście, nie zapomnieli też o pamiątkach. Czas minął bardzo szybko i wkrótce trzeba było opuścić zamek, żeby udać się na obiad. Drugim punktem naszej
wycieczki było Centrum Nauki da Vinci. Tam czeka na każdego wspaniała zabawa, dzięki której może też wiele się nauczyć. Prawie każdy zna Centrum Nauki Kopernik, a do Chęcin mamy znacznie bliżej i nauczyć można się równie dużo. Można też poczuć się jak osoba, która jeździ na wózku i pokonywać na nim przeszkody na co dzień pokonywane przez inwalidę. Można zobaczyć jak działa nasz mózg, układ krwionośny i inne organa. Można też poznać zasady życia ekologicznego. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia tego miejsca.
Po dniu pełnym wrażeń szczęśliwi i zmęczeni wróciliśmy do domu.

Zapraszamy na fotorelację: